Кина камилица екстракт производители и добавувачи | Chenlv

екстракт од камилица

Краток опис:

Камилица  Екстракт  е изведен од цветови на растението камилица преку процес на ферментација. Своите здравствени придобивки вклучуваат анти-воспалителни и седатив, анти-convulsivant, го подобрува имунолошкиот систем и гадење. Камилица екстракт апликации вклучуваат природни додатоци, хербални сварено пијалоци и ботанички оцет.


детали за производот

Тагови производ

Активна состојка:  apigenin

CAS бр .: 520-36-5

Латинското име:  Matricaria chamomilla Л.

Дел користат:  целата билка

Изглед:  жолта кафена во прав

Метод за откривање на:  HPLC

спецификација:

ratio10: 1

ratio20: 1

Apigenin5%

Apigenin10%

ефикасност: 

екстракт од Камилица е исушен целата билка екстракт од Matricaria chamomilla L., растение Compositae. Таа содржи главно флавоноиди, сапонини, полисахариди, масла и други активни состојки. Има анти-воспалителни, анти-габични и antispasmodic ефект. Таа се користи како фармацевтски и козметички состојка содржи камилица. Коса масло масти, кремови и лосиони се користи во Европа за лекување на разни заболувања на кожата.

Пакувањето на производот: 25 кг / барабан

Рок на важење: 24 месеци


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!