Citrus Метил хесперидин

Citrus Метил хесперидин

Краток опис:

Овој производ е мешавина од многу dihydroflavone метил hesperidin.The ефикасноста на витамин Ц растворливи во вода може да се подобрување на функцијата на витамин Ц, и имаат силна анти-вирус и анти-бактериски ефект, кој може да го инхибираат репродукција на грип virus.Can инхибираат активноста на тирозиназа кој предизвикува кожата да стане црна, може да се користи за лекување на заболување на кожата, како што се црна дамка, луничка.


 • ФОБ Цена: САД $ 10 - 500 / кг
 • Мин.нарачката Количина: 25 кг
 • Набавка Способност: 10000kgs месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   

   

  Име на производ: хесперидин метил

  Латинското име:  Citrus aurantium L

  Дел користат: Ореви

  Активни состојки и спецификација: Метил Hesperidin94%

  CAS: 11013-97-1

  Методи за испитување: УВ-

  тест ставки СПЕЦИФИКАЦИИ НА   Метод на испитување
  изглед Yelllow со зеленикаво парична казна во прав Visual
  мирис карактеристично Visual
  вкус карактеристично Visual
  Идентификација (AB) позитивни Visual
  растворливост Лесно растворлив во вода Visual
  Анализа 94% УВ
  Chalcone одговараат на барањата HPLC
  решетката големина 95% помине 80mesh CP2010
  пепел ≤0.5% CP2010
  Масовно Густина ≥0.40g / ml CP2010
  Губиток на сушење <5.0% CP2010
  тешки метали ≤20.0ppm CP2010
  како ≤2.0ppm АА
  Pb ≤2.0ppm АА
  Hg ≤0.1ppm АА
  Cd ≤1.0ppm АА
  брои вкупно плоча ≤1000cfu / g CP2010
  Квасец и мувла ≤100cfu / g CP2010
  колиформи негативни CP2010
  салмонела негативни CP2010

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !