Кина Mucuna pruriens Екстракт производители и добавувачи | Chenlv

Mucuna pruriens Екстракт

Краток опис:

Mucuna  Pruriens (Cowitch, Konch) Екстракт  е изведен од сушени корените, семиња и лисјата на растението MucunaPruriens. Што е во форма на фини сивата на светлина во прав може да содржи до 99% L-DOPA со HPLC. Овој производ се користи како стимуланс на централниот нервен систем.


детали за производот

Тагови производ

Активна состојка:  леводопа

CAS број:  59-92-7

Латинското име: Mucuna Pruriens Л.

Дел користат:  Нут

Изглед:  бела парична казна во прав

Метод за откривање на:  HPLC

спецификација:

леводопа 15%  

леводопа 99%

ефикасност: 

Mucuna pruriens е еден вид на грав што расте во тропските предели. Тоа е многу богата со природни леводопа, што е подобро се толерира и повеќе потентен од синтетички леводопа во Sinemet, Madopar или Stalevo.Mucuna екстракт од семето е ефективен третман на Паркинсонова болест (ПД) во многу пациенти.

Пакувањето на производот: 25 кг / барабан

Рок на важење: 24 месеци


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!