Rhodiola rosea ЈП

Rhodiola rosea ЈП

Краток опис:

Изводот е слатка и bitter.Main компоненти се salidroside и rosavins, која има ефект на подобрување на функцијата на имунолошкиот систем, заштита на срцето и цереброваскуларни и антиканцер.


 • ФОБ Цена: САД $ 10 - 500 / кг
 • Мин.нарачката Количина: 25 кг
 • Набавка Способност: 10000kgs месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  Име на производ: Rhodiola rosea ЈП

  Латинското име:   Rhodiola rosea Linn

  Дел кој се користи: корен

  Активни состојки & Спецификација: 3% Rosavins 1% Salidroside

  CAS: 84954-92-7

  Тест метод: HPLC

  тест ставки СПЕЦИФИКАЦИИ НА   Метод на испитување
  изглед Жолта кафеаво прав Visual
  вкус карактеристично Visual
  мирис карактеристично Visual
  идентификација одговараат на барањата TLC
  Rosavins 3%, 5%, 8% HPLC
  Salidroside 1%, 3%, 5%, 8% HPLC
  решетката големина 100% помине 80mesh CP2010
  Масовно Густина 0.4-0.6g / ml CP2010
  прислушувани Густина 0.7-0.9g / ml CP2010
  Губиток на сушење ≤5.0% CP2010
  пепел ≤5.0% CP2010
  пестициди остаток одговараат на барањата GC
  растворувач остаток одговараат на барањата GC
  тешки метали ≤10.0ppm АА
  како ≤1.0ppm АА
  Pb ≤2.0ppm АА
  Hg ≤0.1ppm АА
  Cd ≤1.0ppm АА
  брои вкупно плоча ≤1000cfu / g CP2010
  Квасец и мувла ≤100cfu / g CP2010
  колиформи негативни CP2010
  салмонела негативни CP2010

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !