Кина St Johns Wort екстракт производители и добавувачи | Chenlv

St Johns Wort екстракт

Краток опис:

Свети  Јован кантарион ЈП . е кафеаво-жолта парична казна во прав, кој има силна анти-вирусна ефект и способност за убиството на H5N1 и H9N2 подтип на вирусот на птичји грип. Тоа е исто така се користи за централниот нервен систем на инхибитори и антидепресиви и во вакцините за добитокот.


детали за производот

Тагови производ

Активна состојка:  хиперицин

CAS број:  548 -04 -9

Латинското име:  Hypericum perforatum L.

Дел користат:  целата билка

Изглед:  кафеава парична казна во прав

Метод за откривање на:  HPLC / УВ

спецификација: hypericin0.3%

ефикасност:

Hypericum perforatum екстракт може да се користи како безбедна neurotrophic производ за спречување и контрола на депресија, се регулира емоционални пореметувања и емоционални пореметувања, елиминирање на напнатост и депресија, се врати самодовербата и подобрување на спиење. Хиперицин, ефективна состојка извлечени од Hypericum perforatum, има значителни анти-ДНК, РНК вирус ефект, може директно да влијаат птичји грип, свински треска, лигавка и шап и други вируси DAN, мешање во репликација на вирусот, репродукција и има силна инхибиторен ефект на вирусот.

Пакувањето на производот: 25 кг / барабан

Рок на важење: 24 месеци


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!