Tongkat Али ЈП

Tongkat Али ЈП

Краток опис:

екстракт од Tongkat Али има можност за подобрување на енергија и енергенти, намалување на заморот, стерилизација, анти - чир, анти - топлина, антиканцерогени, антиоксиданс, анти - ревматизам.


 • ФОБ Цена: САД $ 10 - 500 / кг
 • Мин.нарачката Количина: 25 кг
 • Набавка Способност: 10000kgs месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Tongkat Али ЈП

  Латинското име:  Eurycoma Longifolia Џек

  Дел користат: Корени

  Активни состојки: Eurycomanone, eurycomanol, eurycomalactone; различни canthine-6-он алкалоиди

  Спецификација: 5: 1,100: 1,200: 1

  Тест Метод: TLC, HPLC

  тест ставки СПЕЦИФИКАЦИИ НА   Метод на испитување
  изглед Жолта кафеаво парична казна во прав Visual
  вкус карактеристично Visual
  мирис карактеристично Visual
  идентификација одговараат на барањата TLC
  решетката големина 100% помине 80mesh CP2010
  Масовно Густина 0.4-0.6g / ml CP2010
  прислушувани Густина 0.7-0.9g / ml CP2010
  Губиток на сушење ≤5.0% CP2010
  пепел ≤5.0% CP2010
  пестициди остаток одговараат на барањата GC
  растворувач остаток одговараат на барањата GC
  тешки метали ≤10.0ppm АА
  како ≤1.ppm АА
  Pb ≤2.0ppm АА
  Hg ≤0.1ppm АА
  Cd ≤1.0ppm АА
  брои вкупно плоча ≤1000cfu / g CP2010
  Квасец и мувла ≤100cfu / g CP2010
  колиформи негативни CP2010
  салмонела негативни CP2010

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !