Kinë hidhur pjepër ekstrakt prodhuesit dhe furnizuesit | Chenlv

Të hidhur melon ekstrakt

Përshkrim i shkurtër:

 Bitter  Melon Ekstrakt  është një pluhur kafe të verdhë që është marrë nga fruti Memordica Charantia L. Ajo ka aplikime luftimin e kancerit, astma, infeksionet e ndryshme të lëkurës, diabeti, çrregullime miratuara nga qeveria, dhe e ftohtë të përbashkët. Përveç kësaj, ajo mund të luftuar diabetin dhe është një anti-virale për HIV dhe mund të rrisë prodhimin e qelizave beta nga pankreasi, qelizat beta riparimit, dhe të stimulojë funksionin rikthimin e pankreasit. Industritë që ajo është përdorur në të përfshijë ushqime funksionale, pije dhe ushqim.


Detail Product

Produkt Tags

Përbërës aktiv:  charantin, momordicin, peptide

CAS No .:  57126- 62 -2

Emri Latin:  Momordica Charantia Linn.

Pjesa e përdorur:  fruta

Dukje:  pluhur verdhë fine

Metoda e zbulimit:  HPLC

Specifikim:

Raport 10: 1

karantin 10%

Momordicin Peptidi 70%

Efikasiteti:

Pjepri i hidhur - i njohur gjithashtu si pagur i hidhur ose Momordica charantia - është një hardhi tropikale që i përket familjes së pagurit dhe lidhet ngushtë me kungullin, kungullin, kungullin dhe kastravecin. Është kultivuar në mbarë botën për frutat e tij të ngrënshëm, i cili konsiderohet një element kryesor në shumë lloje të kuzhinës aziatike. Shumëllojshmëria kineze është zakonisht e gjatë, jeshile e zbehtë dhe e mbuluar me gunga të ngjashme me lythat. Nga ana tjetër, varieteti indian është më i ngushtë dhe ka skaje të mprehta me thumba të përafërt dhe të dhëmbëzuar në lëkurë. Përveç shijes së tij të mprehtë dhe pamjes së dallueshme, pjepri i hidhur është shoqëruar me disa përfitime mbresëlënëse shëndetësore. Pjepri i hidhur përmban saponina steroide si momordicin, peptide të ngjashme me insulinën, karantin dhe alkaloide, të cilat i japin aktivitet hipoglikemik pjeprit të hidhur. Pjepri i hidhur stimulon çlirimin e insulinës dhe pengon formimin e glukozës në qarkullimin e gjakut, një funksion që mund të luajë një rol të jashtëzakonshëm në trajtimin e diabetit, veçanërisht në diabetin jo të varur nga insulina. Ky funksion hipoglikemik i atribuohet dy substancave: pjepri i hidhur dhe P-insulina.

Këtu janë 6 përfitimet e pjepër hidhur dhe ekstrakt saj.

1.Bitter pjepër është një burim të mirë të përbërësit si fibra, vitaminë C, folate dhe vitaminë A.

2.Bitter pjepër ka treguar për të përmirësuar disa shënuesit e afat-gjatë kontrollit të sheqerit në gjak, duke përfshirë nivelet e fructosamine dhe hemoglobinës A1C. Megjithatë, më shumë hulumtime me cilësi të lartë është e nevojshme.

Studimet 3.Test-tub tregojnë se pjepër hidhur mund të kenë veti kancer-luftuar dhe mund të jetë efektive kundër stomakut, zorrës së trashë, mushkërive, nasopharynx, dhe qelizat e kancerit të gjirit.

Studimet tregojnë se 4.Animal ekstrakt hidhur pjepër mund të ulë nivelin e kolesterolit, të cilat mund të ndihmojnë shëndetin e zemrës mbështetje. Megjithatë, hulumtimet e njeriut për të konfirmuar këto efekte mungon.

5.Bitter pjepër është i ulët në kalorive, por të lartë në fibra. Njeriut dhe të kafshëve studimet kanë gjetur se ekstrakt hidhur pjepër mund të ndihmojë uljen yndyrë bark dhe peshën e trupit.

6.Bitter pjepër është e lehtë për të përgatitur dhe mund të përdoret në shumë pjata të ndryshme dhe receta.

Paketimin e produktit: kg 25 / daulle

Periudha e vlefshmërisë: 24 muaj


  • Previous:
  • Vazhdim:

  • WhatsApp Online Chat!